Kanada Sinema ve Televizyon Akademisi En İyi Kısa Belgesel Ödülü yıllık Kanadalı Yılın en iyi kısa filmi olarak değerlendirilen bir filme verilen film ödülü belgesel.[1] 2012'den önce ödül, Genie Ödülleri programı; 2012'den beri genişletilmiş Canadian Screen Ödülleri.
Ödül her zaman geçmişteki her Genie veya CSA töreninde verilmemiştir. Ödülün verilmediği yıllarda, kısa belgesel filmler bunun yerine ödül almaya hak kazandı. En İyi Tiyatro Kısa Filmi ve / veya En İyi Belgesel kategoriler.
1960'lar
1970'ler
1980'ler
1990'lar
Yıl | Aday | Film |
---|
1990 11. Genie Ödülleri[1] |
Dublör İnsanlar | Lois Siegel |
Satırlar arası okuma | Martha Davis |
Kimler Giriyor? | Barry Greenwald |
1991 12. Genie Ödülleri[1] |
Babamın Renkleri: Sam Borenstein'ın Portresi | Richard Elson, Sally Bochner |
Aktör | John Paskievich |
Avcılar ve Bombacılar | Rex Tasker, Alan Hayling |
Edge Arayışında | Scott Barrie |
Songololo: Değişimin Sesleri | Marianne Kaplan, Cari Yeşil |
1992 13. Genie Ödülleri[1] |
Tibet İçin Bir Şarkı | Anne Henderson, Abby Jack Neidek, Kent Martin |
Bir Tür Aile | Andrew Koster |
Xénofolies | Michel Moreau |
1993 14. Genie Ödülleri[1] |
Geçişinizin Ölçüsü (Le singe bleu) | Esther Valiquette |
Breaking a Leg: Robert LePage ve Echo Projesi | Donald Winkler |
1994 15. Genie Ödülleri[1] |
Ödül verilmedi |
1995 16. Genie Ödülleri[1] |
Kurgu ve Diğer Gerçekler: Jane Kuralı Hakkında Bir Film | Aerlyn Weissman, Lynne Fernie, Rina Fraticelli |
Abby seni pek bilmiyordum | Peter Raymont, Linda Lee Tracey |
Enigmatico | David Mortin, Patricia Fogliato |
Şekillendirici | Martin Schliessler, Bill Sheppard |
Zaman benden yana | Jacques Holender |
1996 17. Genie Ödülleri[1] |
Annemin kelimesi (Maman vd.) | Daniele Caloz, Paul Carrière |
Bir Balkan Yolculuğu: Savaşın Diğer Tarafından Parçalar | Brenda Longfellow |
1997 18. Genie Ödülleri[1] |
Açıklandı: Anne / Kız İlişkisi | Maureen Hakim, Janis Lundman |
Unutulmuş Savaşçılar | Loretta Todd, Carol Geddes, Michael Doxtater, Jerry Krepakevich |
Kızılderilileri Vurmak: Jeffrey Thomas ile Bir Yolculuk | Ali Kazimi |
1998 19. Genie Ödülleri[1] |
Gölge Yapıcı: Gwendolyn MacEwen, Şair | Anita Herczeg, Brenda Longfellow |
BP (Sınırları Zorlamak) | Brian Nash, Elizabeth Yake |
Hafızayı Hatırlamak | Elizabeth Yake, Lara Fitzgerald |
1999 20. Genie Ödülleri[1] |
Hemingway: Bir Portre | Bernard Lajoie, Erik Canuel, Tatsuo Shimamura |
Zamanın Gölgesinde Hegiler | Rudy Buttignol, David Yolu |
2000'ler
2010'lar
Yıl | Film | Film yapımcıları |
---|
2010 31 Genie Ödülleri |
Ödül verilmedi |
2011 32 Genie Ödülleri |
Sirmilik | Zacharias Kunuk Joel McConvey, Kristina McLaughlin, Kevin McMahon, Michael McMahon, Geoff Morrison, Ryan J. Noth |
75 Vat | John Cullen |
Raydan çıkmalar | Chelsea McMullan |
2012 1 Kanada Ekran Ödülleri |
Kabil'in Boks Kızları | Annette Clarke, Ariel Nasr |
Sigorta: Ya da Simon Bolivar'ı Nasıl Yaktım | Igor Drljaca |
Mütevazı Bir Baş Tutun (Ne crâne pas sois modeste) | Deco Dawson, Catherine Chagnon |
Günışığı Bataklığa Girsin | Anita Lee, Jeffrey St. Jules |
Üç Duvar | Zaheed Mawani, Andrea Bussman |
2013 2. Kanada Ekran Ödülleri |
Chi | Anne Wheeler, Yves J. Ma, Tracey Friesen |
Tam hatırladığım gibi | Andrew Moir |
Mary ve Kendim | Sam Decoste, Annette Clarke |
2014 3. Kanada Ekran Ödülleri |
Jutra | Marie-Josée Saint-Pierre, Marc Bertrand, René Chénier |
Refakatçi 3D | Fraser Munden |
Seth'in Hakimiyeti | Luc Chamberland, Gerry Flahive, Michael Fukushima, Marcy Sayfası |
2015 4 Kanadalı Ekran Ödülleri[3] |
Pastırma ve Tanrı'nın Gazabı | Sol Friedman |
Küçük Milletvekili | Trevor Anderson, Blake McWilliam |
Sessiz bölge | David Bryant, Julie Roy, Karl Lemieux |
İsyancı (Bihttoš) | Elle-Máijá Tailfeathers, Laura İyi |
Dünyaca Ünlü Gopher Hole Müzesi | Chelsea McMullan, Douglas Nayler |
2016 5 Kanada Ekran Ödülleri[4] |
Bu nehir | Katherena Vermette, Erika MacPherson, Alicia Smith, David Christensen |
Çerçeve 394 | Rich Williamson, Shasha Nakhai, Ed Barreveld |
Webequie'ye Giden Yol | Ryan Noth, Tess Girard |
Taş Yapımcıları (Carrière) | Jean-Marc E. Roy, Colette Loumède, Denis McCready, Claudia Chabot |
Tshiuetin | Caroline Monnet, Éric Cinq-Mars |
2017 6 Kanada Ekran Ödülleri[5] |
Vahşi tarafta bir yürüyüş yap | Lisa Yolculuğu, Lauren Grant, Sasha Fisher |
Bebeğim, gitmekten nefret ediyorum | Andrew Moir |
Üç bin | Asinnajaq, Kat Baulu |
2018 7. Kanada Ekran Ödülleri[6] |
Ölü Babamın Porno Kasetleri | Charlie Tyrell |
Şenlik ateşleri | Martin Bürosu |
Çıkış Yolumda: Nani ve Popi'nin Gizli Yaşamı | Barry Avrich, Howie Mandel, Brandon Gross, Skyler Brüt |
Prens Masalı | Jamie Miller |
Kaçırmanın Sesleri | Ryan McKenna |
2019 8. Kanada Ekran Ödülleri[7] |
Beni baloya götür | Andrew Moir |
Acadiana | Guillaume Fournier, Samuel Matteau, Yannick Nolin, Jean-Pierre Vezina |
Silah Katilleri | Jason Young, Rohan Fernando, Annette Clarke |
Yemek Masasında Ağlamak Yok | Carol Nguyen, Aziz Zoromba |
Şimdi zamanı | Christopher Auchter, Selwyn Jacob, Shirley Vercruysse |
Referanslar
- ^ a b c d e f g h ben j k l m n Ö p q r s t sen v w x y z aa ab AC reklam ae af Maria Topalovich, And the Genie Goes To ...: Kanada Film Ödüllerinin 50. Yılını Kutlamak. Stoddart Yayıncılık, 2000. ISBN 0-7737-3238-1.
- ^ "Kısaca Genie Ödülleri". Daily Gleaner, 3 Mart 2008.
- ^ "2016 Kanada Ekran Ödülleri Adayları Açıklandı". ET Canada, 19 Ocak 2016.
- ^ "2017 Kanada Sinema Ödülleri Adayları Açıklandı". ET Canada, 17 Ocak 2017.
- ^ "Kanada Ekran Ödülleri 2018: Tüm kazananlar". Merhaba! Kanada, 12 Mart 2018.
- ^ Pat Mullen, "2019 Kanada Film Belgesel Ödülü Adayları". Bakış açısı, 7 Şubat 2019.
- ^ Pat Mullen, "2020 Kanada Film Belgesel Ödülü Adayları". Bakış açısı, 18 Şubat 2020.