2011 Pasifik Oyunlarında Fiji - Fiji at the 2011 Pacific Games
Fiji yarıştı 2011 Pasifik Oyunları içinde Nouméa, Yeni Kaledonya 27 Ağustos - 10 Eylül 2011 arasında. 28 Haziran 2011 itibariyle Fiji 425 yarışmacı listeledi.[1]
Okçuluk
Fiji, 5 sporcuya hak kazandı.[2]
- Erkekler
- George Fong
- Kavitesh Sharma
- Robert Elder
- KADIN
- Dameyanti Aşçı
- Devika Aşçı
Atletizm
Fiji, 34 sporcuya hak kazandı.[3]
- Erkekler
- Eroni Cagi
- Leslie Copeland - Cirit atma
- X Kılavuzu
- Beniamino Maravu - 4 × 100 m Röle, 4 × 400 m Bayrak Yarışı
- Isir Naikelekelevesi
- Vara Naikelekelevesi
- Lepani Naivalu
- Ratutira Narara - 400m, 4 × 400 m Röle
- Ranjesh Prakash - 100m Parasport Ambulant
- Kolino Qarau
- Solomoni Qisavola
- Nikotimo Radiva
- Roy Ravana ... 4 × 100 m Röle, 400m Engelli
- Işıkeli Rokowaqa - 4 × 400 m, 200 m
- Timoci Serevi
- Jone Suka
- Ratu Ban Tabakaucoro - 100m, 200m, 4 × 100 m Röle
- Varasiko Tomeru
- Niko Verekauta - 4 × 400 m Röle
- Eugene Vollmer ... 4 × 100 m Röle, Üçlü atlama, Uzun atlama
- Işıkeli Waqa - Yüksek atlayış
- KADIN
- Danielle Alakija - 4 × 400 m Röle
- Ana Baleveicau
- Sarote Fiu
- Suliana Gusuivalu - 4 × 400 m Röle
- Paulini Korowaqa - 100m, 200m, 4 × 100 m Röle, 4 × 400 m Röle
- Sereima Liku
- Litiana Miller - 4 × 100 m Röle
- Mereseini Naidau - 5000m, 1500 m
- Anameli Navukitu
- Soko Salaniqiqi - Heptatlon
- Sisilia Seavula - 4 × 100 m Röle, 100 m
- Miriama Senokonoko - 400m, 4 × 100 m Röle, 4 × 400 m Röle
- Milika Tuivanuavou
Badminton
Fiji, 9 sporcuya hak kazandı.[4]
- Erkekler
- Shivneil Chand - Karışık Takım Turnuvası, Çift Turnuva
- Leon Quintin Joseph Jang - Karışık Takım Turnuvası
- Burty James Molia - Karışık Takım Turnuvası, Çifte Turnuva, Karışık Çift Turnuva
- Nilesh Krishn Lajendra
- KADIN
- Alissa Dean - Karışık Takım Turnuvası
- Andra Whiteside - Tekli Turnuva, Çifte Turnuva, Karışık Takım Turnuvası, Karışık Çift Turnuva
- Danielle Whiteside - Çifte Turnuva, Karışık Takım Turnuvası
- Carline Bentley
- Aushia-Marie Kahele-Keli
Beyzbol
Fiji bir ekibi seçti. Her takımın en fazla 20 sporcusu olabilir.[5]
- Erkekler
- Rupeni Batai
- Sanail Colainma
- Noa Delaivuna
- Emosi Gotegote
- Joeli McGoon
- Inoke Niubalavu
- Abhiyendra Pratap
- Joeli Saulekalekka
- Tavo Sorovakatini
- Thomas Gibbons
- Peniseni Sivo
- Alton Tamanitoakula
Basketbol
Fiji, bir erkek ve kadın takımına hak kazandı. Her takım en fazla 12 sporcudan oluşabilir.[6][7]
- Erkekler
- Işıkeli Mara
- Kolinio Buiboto Matalau
- Sakiusa Nakalevu
- Ratu Tevita Saketa
- Johnny Eki Seruvatu
- Jese Sikivou
- Tu'i Leifanau Sikivou
- Neal Tudreu
- Jared Whippy
- Leonard Everett Whippy
- Waymann Whippy
KADIN - Takım Turnuvası
- Ada Dansey
- Seini Dobui
- Vika Fifita
- Brittany Hazelman
- Leba Korovou
- Makilita Koyamainavure
- Mareta Mani
- Elenoa Naivalurua
- Amalaini Raluvenitoga
- Letava Kırbaç
- Dale Marilyn Wise
- Eileen Puamau
Vücut geliştirme
Fiji, 3 sporcuya hak kazandı.[8]
- Erkekler
- Voniriti Radua - -100 kg
- Onisivoro Koroi
- Paul Valentine
Boks
Fiji, 3 sporcuya hak kazandı.[9]
- Erkekler
- Pauliasi Ratu
- Jese Ravudi - -64 kg
- Viliama Vutikalulu
Kano kullanma
Fiji, 18 sporcuya hak kazandı.[10]
- Erkekler
- Tchun Chee Johnny Chung
- Suliasi Delai
- Serge Khan
- Stanley Ooms
- Jone Salusalu
- Dylan Edwards
- Bradley Campbell
- Philp Mow
- Rigamoto Taito
- KADIN
- Maryann Ma'Afu
- Natalia Evans ... V1 500m, V6 1500m
- Pauline Benson ... V1 10 km, V6 1500m
- Courtney Pene ... V6 1500m
- Kimberly Samson - V6 1500m
- Mei Tuicolo - V6 1500m
- Selita Koroi - V6 1500m
- Ellen Joyce
- Salome Tabuatalei
Kriket
Fiji bir ekibi seçti. Her takım en fazla 15 sporcudan oluşabilir.[11]
Erkekler - Takım Turnuvası
- Josefa Rika
- Maciu Gauna
- Mesui Talebula
- Rukesh Patel
- Omid Saberi
- Peni Rika
- Jikoi Kida
- Sakaraia Lomani
- Lee Waqa
- Eric Browne
- Viliame Yabaki
- Sekove Ravoka
- Seru Tupou
Futbol
Fiji, bir erkek ve kadın takımına hak kazandı. Her takım en fazla 21 sporcudan oluşabilir.[12][13]
- Simione Tamanisau
- Avinesh Suwamy
- Lorima Dau
- Seveci Rokotakala
- Pene Erenio
- Jone Vesikula
- Pide Bolatoga
- Alvin Singh
- Malakai Tiwa
- Tuimasi Manuca
- Roy Krishna
- Alvin Avinesh
- Maciu Samaidrawa Dunadamu
- Taniela Waqa
- Archie Watkins
- Ilaitia Tuilau
- Malakai Kainihewe
- Esava Naqeleca
- Akuila Mateisuva
- Beniamino Mateinaqara
KADIN - Takım Turnuvası
- Matelita Vuakoso
- Raijieli Lewasoqevula
- Salote Yaya
- Laijipa Daini
- Joyce Naceva
- Stella Naivalulevu
- Bela Ratubalavu
- Maria Lewavuni
- Vanisha Kumar
- Viniana Riwai
- Sofi Diyalowai
- Priya Singh
- Lota Francis
- Koleta Boraqa
- Kini Ravai
- Ane Maria
- Renee Biautubu
- Naomi Waqanidrola
- Marica Ratuki
- Kolora Sucu
Golf
Fiji, 8 sporcuya hak kazandı.[14]
- Erkekler
- Olaf Allen
- Anuresh Chandra
- Vikrant Chandra
- Roneel Prakash
- KADIN
- Sylvia Joe
- Aseri Meikle
- Gye Oh
- Selai Pridgeon
Judo
Fiji, 8 sporcuya hak kazandı.[15]
- Erkekler
- Josateki Naulu
- Nemani Takayawa
- KADIN
- Elenoa Korowaqa Navuasese
- Elina Nasaudrodro
- Mereseini Galu
- Usenia Nalu
- Vani Kelekeleivalu
- Sisilia Rasokisoki
Karate
Fiji, 10 sporcuya hak kazandı.[16]
- Erkekler
- Beato Lenoa - Takım Kumite
- James Lenoa - Takım Kumite
- Joji Veremalua - -67 kg, Takım Kumite
- David Qiolevu - -75 kg, Takım Kumite
- Pide Lenoa - -84 kg, Takım Kumite
- Anthony Yam - Bireysel Kata
- Victor Qiolevu - Takım Kumite
- KADIN
- Yasemin Rafiq - Takım Kata
- Naomi Bakani - -68 kg, Bireysel Kata, Takım Kata, Takım Kumite
- Adi Drodrolagi Kidia - -61 kg, Takım Kata, Takım Kumite, Açık
Powerlifting
Fiji, 12 sporcuya hak kazandı.[17]
- Erkekler
- Korio Vu Waqavakaviti - -66 kg
- Emosi Baleinuku - -74 kg
- Terence Taukave - -83 kg
- Jolame Rasovo - -93 kg
- Jioje Eric Hanfakaga
- KADIN
- Mozima Hussain - -52 kilo
- Sainimere Abariga
- Suliana Kolitagane - -67 kilo
- Elesia Ikanidrodro - -84 kilo
- Ana Garnett
- Senimili Turner - 84 kg ve Üzeri
- Helen Pahulu
Ragbi Yedileri
Fiji, bir erkek ve kadın takımına hak kazandı. Her takım en fazla 12 sporcudan oluşabilir.[18]
Erkekler - Takım Turnuvası
- Ratu Dale Mataluvu
- Setefano Cakaunivalu
- Watisoni Votu
- Lepani Veivuke
- Mitieli Namisi
- Nikola Matawalu
- Metuisela Talebulamaijaina
- Livai Koroigasagasa
- Joeli Lutumailagi
- Sevuloni Lutu
- Aporosa Tabulawaki
- Joji Ragamate
KADIN - Takım Turnuvası
- Siteri Rasousou
- Mereoni Yabakidrau
- Pricilla Siata
- Rusila Tamoi
- Adi Tokasa Raikoso
- Rusila Nagasau
- Mereani Moce
- Titilia Ravono
- Ana Roqica
- Elina Ratauluva
- Adi Asenaca Tuena
- Luisa Uluilakeba
Yelken
Fiji, 8 sporcuya hak kazandı.[19][20]
- Shayne Brodie - Karışık Hobie Kedi Takımı, Karışık Hobie Kedi
- Michael Chan
- Robert Hazelman
- John Philp - Karışık Hobie Kedi Takımı
- Taleilisi Brodie - Karışık Hobie Kedi Takımı, Karışık Hobie Kedi
- Sulueti Rauqeuqe
- Laisa Rauqeuqe
- Charlotte Mara Dugdale - Karışık Hobie Kedi Takımı
Çekim
Fiji, 3 sporcuya hak kazandı.[21]
- Erkekler
- Jerad Frost - Tek Namlu Takımı, Çift Namlu Takımı, Puan Skoru Ekibi, Tek Namlu Bireysel
- Glenn Kable - Tek Namlu Bireysel, Tek Namlu Takımı, Çift Namlu Bireysel, Çift Namlu Takımı, Puan Puan Bireysel, Puan Skoru Ekibi
- Christian Stephen - Tek Namlu Takımı, Çift Namlu Takımı, Puan Skoru Ekibi, Puan Skor Bireysel
Kabak
Fiji, 7 sporcuya hak kazandı.[22]
- Erkekler
- Warren Yee - Takım Turnuvası, Tekli Turnuva, Karışık Çift Turnuva
- Marika Serevi Matanatabu - Takım Turnuvası
- Justin Ho - Tekli Turnuva, Takım Turnuvası
- Romit Parshottam - Takım Turnuvası
- Sailesh Pala - Takım Turnuvası
- KADIN
- Janice Vivienne Chan
- Sharmila Devi - Karışık Çift Turnuva
Sörf yapmak
Fiji, 6 sporcuya hak kazandı.[23]
- Erkekler
- Ian Muller - Karışık Longboard
- Isei Tokovou
- Pauliasi Chong Sue
- Ratu Aca Lalabalavu - Sörf
- KADIN
- Kimberley Bennett ... Ondine
- Kaye Biber
Yüzme
Fiji, 11 sporcuya hak kazandı.[24]
- Erkekler
- William Clark - 4 × 100 m Serbest Bayrak
- Paul Elaisa - 200m Sırtüstü, 200m IM, 4 × 100 m Serbest Bayrak, 4 × 200 m Serbest Bayrak
- Douglas Miller - 4 × 100 m Serbest Bayrak, 4 × 200 m Serbest Bayrak
- Carl Probert - 4 × 100 m Serbest Bayrak, 4 × 200 m Serbest Bayrak
- Elaijie Erasito - 4 × 200 m Serbest Bayrak
- KADIN
- Matelita Buadromo - 4 × 200 m Serbest Bayrak, 4x100 Karışık Bayrak Yarışı, 200m Serbest, 50m Kurbağalama, 100m Kurbağalama, 200m Kurbağalama
- Skye Eden - 4 × 100 m Serbest Bayrak, 4 × 200 m Serbest Bayrak, 4 × 100 m Karışık Bayrak Yarışı, 200m IM
- Susau Elaisa - 4 × 100 m Serbest Bayrak, 4 × 200 m Serbest Bayrak, 400m IM, 5 km Açık Su
- Tieri Erasito - 200m Kelebek, 4 × 200 m Serbest Bayrak, 4 × 100 m Karışık Bayrak Yarışı, 400m Serbest Stil, 800m Serbest, 100m Kelebek
- Adele Rova - 4 × 100 m Serbest Bayrak
- Cheyenne Rova - 4 × 100 m Serbest Bayrak, 4 × 100 m Karışık Bayrak Yarışı
Masa Tenisi
Fiji, 8 sporcuya hak kazandı.[25]
- Erkekler
- Richel Sen - Çiftler Turnuvası, Takım Turnuvası
- Qi Wang - Çiftler Turnuvası, Takım Turnuvası
- Sanesh Chand - Takım Turnuvası
- Christopher Guttersberger - Takım Turnuvası
- KADIN
- Venetia Koi
- Xuan Li
- Leighann Antonio
- Tanya Guttersberger
Tekvando
Fiji, 3 sporcuya hak kazandı.[26]
- Erkekler
- Pranit Kumar - -87 kilo
- Sameer Ali - -58 kilo
- Vileen Shandil
Tenis
Fiji, 8 sporcuya hak kazandı.[27]
- Erkekler
- Daneric Hazelman
- William O'Connell
- Christopher Lee Hargrove
- Timoci Fa
- KADIN
- Annie Shannon
- Tarani Kamoe
- Adi Mere Fa
- Losana Vosa
Triatlon
Fiji, 1 sporcuya hak kazandı.[28]
- KADIN
- Seini Adivuti
Voleybol
Plaj Voleybolu
Fiji, bir erkek ve kadın takımına hak kazandı. Her takım en fazla 2 üyeden oluşabilir.[29]
Erkekler - Takım Turnuvası
- Aisake Balemaiamerika
- Ratu Wesele Cawanikawai
- KADIN
- Mereoni Lewesi
- Lavenia Lewatuitovo
Kapalı Voleybol
Fiji, bir erkek ve kadın takımına hak kazandı. Her takım en fazla 12 üyeden oluşabilir.[30]
- Erkekler
- Matuisela Motu
- Uraia Vakacegu Gadai
- Manasa Baleilabasa
- Temipale Fong
- Inia Korowale
- Nacanieli Elliot
- Sebastian Yalani
- Carlos Yalani
- Sakiusa Boletawa
- Maika Qiolevu
- Joseva Ligaqaqa
- Samu Vasuinadi
- KADIN
- Anaseini Seniloli
- Sereana Turova
- Adi Rebeka Lasaqa
- Claire Delai
- Torika Nuku
- Ulamila Karisitiana
- Marcia Togayali
- Timaima Lomani
- Durivatu Delai
- Masi Raituku
- Laite Qoro
- Talica Rawaro
Ağırlık kaldırma
Fiji, 15 sporcuya hak kazandı.[31]
- Erkekler
- Manueli Tulo - -56 kg Clean & Jerk, -56 kg Koparma, -56 kg Toplam
- Fuluna Tikodelaimakotu
- Tawai Tevita
- Paula Peniasi Taque - -77 kg Clean & Jerk, -77 kg Toplam, -77 kg Koparma
- Pauliasi Loco
- Josefa Atekini Vueti
- Bill Andrews
- Charlie Lolohea
- Mesake Raiviu
- KADIN
- Seruwaia Malani - -48 kg Clean & Jerk, -48 kg Toplam
- Arieta Mudunavoce - -53 kg Temiz ve Sarsıntı, -53 kg Koparma, -53 kg Toplam
- Maria Liku - -58 kg Temiz ve Sarsıntı, -58 kg Koparma, -58 kg Toplam
- Julia Timi - -63 kg Temiz ve Sarsıntı
- Apolonia Vaivai
- Louise Lolohea
Referanslar
- ^ 28 Temmuz 2011 İtibariyle Yarışan Sporcuların Listesi
- ^ Okçuluk - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Atletizm - Katılımcılar Arşivlendi 3 Eylül 2012, Wayback Makinesi
- ^ Badminton Katılımcıları Arşivlendi 2012-09-03 tarihinde Wayback Makinesi
- ^ Beyzbol - Kadro Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Basketbol - Erkek Kadrosu
- ^ Basketbol - Kadın Kadrosu
- ^ Vücut Geliştirme - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Boks - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Kano - Katılımcılar Arşivlendi 2012-08-30 Wayback Makinesi
- ^ Kriket - Fiji Kadrosu[kalıcı ölü bağlantı ]
- ^ Futbol - Erkekler Kadrosu Arşivlendi 10 Şubat 2013, Wayback Makinesi
- ^ Futbol - Kadın Kadrosu Arşivlendi 8 Eylül 2012, Wayback Makinesi
- ^ Golf - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Judo - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Karate - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Powerlifting - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Rugby 7s - Takım Kadroları Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Yelkenli Hobie Cat - Katılımcılar Arşivlendi 2012-08-30 Wayback Makinesi
- ^ Yelken Lazeri - Katılımcılar Arşivlendi 2012-08-30 Wayback Makinesi
- ^ Çekim - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Squash - Katılımcılar Arşivlendi 2012-08-30 Wayback Makinesi
- ^ Sörf - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Yüzme - Katılımcılar
- ^ Masa Tenisi - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Taekwondo - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Tenis - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Triatlon - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi
- ^ Plaj Voleybolu - Katılımcılar Arşivlendi 3 Eylül 2012, Wayback Makinesi
- ^ Salon Voleybolu - [Katılımcılar Arşivlendi 3 Eylül 2012, Wayback Makinesi
- ^ Halter - Katılımcılar Arşivlendi 30 Ağustos 2012, Wayback Makinesi