Madalya | Şampiyona | İsim | Etkinlik |
---|
Bronz | 1925 Apeldoorn | Gerrit van den Berg | Erkekler amatör yol yarışı |
Bronz | 1933 Montlhéry | Marinus Valentijn | Erkekler yol yarışı |
Altın | 1934 Leipzig | Kees Pellenaars | Erkekler amatör yol yarışı |
Bronz | 1936 Bern | Theo Middelkamp | Erkekler yol yarışı |
Bronz | 1938 Valkenburg | Joop Demmenie | Erkekler amatör yol yarışı |
Altın | 1947 Reims | Theo Middelkamp | Erkekler yol yarışı |
Bronz | 1947 Reims | Sjef Janssen | Erkekler yol yarışı |
Bronz | 1947 Reims | Gerard van Beek | Erkekler amatör yol yarışı |
Altın | 1949 Kopenhag | Henk Faanhof | Erkekler amatör yol yarışı |
Bronz | 1949 Kopenhag | Hub Vinken | Erkekler amatör yol yarışı |
Gümüş | 1950 Moorslede | Theo Middelkamp | Erkekler yol yarışı |
Bronz | 1951 Varese | Jan Plantaz | Erkekler amatör yol yarışı |
Bronz | 1954 Sollingen | Martin van der Borgh | Erkekler amatör yol yarışı |
Altın | 1956 Kopenhag | Frans Mahn | Erkekler amatör yol yarışı |
Bronz | 1956 Kopenhag | Gerrit Schulte | Erkekler yol yarışı |
Bronz | 1956 Kopenhag | Jan Buis | Erkekler amatör yol yarışı |
Bronz | 1957 Waregem | Schalk Verhoef | Erkekler amatör yol yarışı |
Bronz | 1959 Zandvoort | Bas Maliepaard | Erkekler amatör yol yarışı |
Bronz | 1962 Salo | Arie den Hartog | Erkekler amatör yol yarışı |
Bronz | 1963 Ronse | Jo de Haan | Erkekler yol yarışı |
Altın | 1964 Sallanches | Jan Janssen | Erkekler yol yarışı |
Altın | 1966 Nürburgring | Evert Dolman | Erkekler amatör yol yarışı |
Gümüş | 1966 Nürburgring | Keetie van Oosten-Hage | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 1966 Nürburgring | Eddy Beugels Tiemen Groen Harry Steevens Rini Wagtmans | Erkekler takım zaman denemesi |
Gümüş | 1967 Heerlen | Jan Janssen | Erkekler yol yarışı |
Bronz | 1967 Heerlen | René Pijnen | Erkekler amatör yol yarışı |
Altın | 1968 Imola | Keetie van Oosten-Hage | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1969 Zolder | Harm Ottenbros | Erkekler yol yarışı |
Bronz | 1970 Leicester | Fedor den Hertog Popke Oosterhof Tino Tabak Adri Duyker | Erkekler takım zaman denemesi |
Gümüş | 1971 Mendrisio | Fedor den Hertog Adri Duyker Frits Schur Aad van den Hoek | Erkekler takım zaman denemesi |
Bronz | 1971 Mendrisio | Keetie van Oosten-Hage | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 1973 Barselona | Keetie van Oosten-Hage | Kadınlar yol yarışı |
Bronz | 1974 Montreal | Keetie van Oosten-Hage | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1975 Mettet ve Yvoir | Hennie Kuiper | Erkekler yol yarışı |
Altın | 1975 Mettet ve Yvoir | Tineke Fopma | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1975 Mettet ve Yvoir | Andre Gevers | Erkekler amatör yol yarışı |
Gümüş | 1975 Lozan | Ad Verstijlen | Erkekler genç yol yarışı |
Bronz | 1975 Mettet ve Yvoir | Keetie van Oosten-Hage | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1976 Ostuni | Keetie van Oosten-Hage | Kadınlar yol yarışı |
Bronz | 1977 San Cristóbal | Minnie Brinkhof | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1978 Nürburgring | Gerrie Knetemann | Erkekler yol yarışı |
Altın | 1978 Nürburgring | Guus Bierings Bert Oosterbosch Bart van Est Jan van Houwelingen | Erkekler takım zaman denemesi |
Gümüş | 1978 Nürburgring | Keetie van Oosten-Hage | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1979 Valkenburg | Jan Raas | Erkekler yol yarışı |
Altın | 1979 Valkenburg | Petra de Bruijn | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1982 Goodwood | Maarten Ducrot Gerard Schipper Gerrit Solleveld Frits Van Bindsbergen | Erkekler takım zaman denemesi |
Gümüş | 1983 Altenrhein | Adri van der Poel | Erkekler yol yarışı |
Altın | 1984 Beuvron | Tom Cordes | Erkekler genç yol yarışı |
Altın | 1985 Giavera del Montello | Joop Zoetemelk | Erkekler yol yarışı |
Altın | 1985 Stuttgart | Raymond Meijs | Erkekler genç yol yarışı |
Altın | 1986 Colorado Springs | Tom Cordes Gerrit de Vries John Talen Rob Harmeling | Erkekler takım zaman denemesi |
Altın | 1986 Kazablanka | Michel Zanoli | Erkekler genç yol yarışı |
Gümüş | 1986 Colorado Springs | John Talen | Erkekler amatör yol yarışı |
Gümüş | 1986 Kazablanka | Richard Luppes | Erkekler genç yol yarışı |
Bronz | 1986 Colorado Springs | Arjan Jagt | Erkekler amatör yol yarışı |
Gümüş | 1987 Bergamo | Erik Dekker | Erkekler genç yol yarışı |
Gümüş | 1987 Villach | Heleen Hage | Kadınlar yol yarışı |
Bronz | 1987 Villach | Connie Meyer | Kadınlar yol yarışı |
Bronz | 1987 Bergamo | Maarten den Bakker Rober van de Vin Gerard Kemper Antoine Lagerwey | Erkekler genç takım zaman denemesi |
Gümüş | 1988 Odense | Esther van Verseveld | Kadınlar genç yol yarışı |
Altın | 1990 Utsunomiya | Leontien van Moorsel Monique Knol Astrid Schop Cora Westland | Kadın takım zaman denemesi |
Bronz | 1990 Middlesbrough | Danielle Overgaag | Kadınlar genç yol yarışı |
Altın | 1991 Stuttgart | Leontien van Moorsel | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1991 Colorado Springs | Elsbeth van Rooy-Vink | Kadınlar genç yol yarışı |
Gümüş | 1991 Stuttgart | Cora Westland Astrid Schop Monique Knol Monique De Bruin | Kadın takım zaman denemesi |
Gümüş | 1991 Stuttgart | Steven Rooks | Erkekler yol yarışı |
Bronz | 1992 Olympia | Marion Borst | Kadınlar genç yol yarışı |
Altın | 1993 Oslo | Leontien van Moorsel | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1995 Duitema | Danny Nelissen | Erkekler amatör yol yarışı |
Altın | 1997 San Sebastián | Mirella Van Melis | Kadınlar genç yol yarışı |
Bronz | 1997 San Sebastián | Léon van Bon | Erkekler yol yarışı |
Altın | 1998 Valkenburg | Leontien van Moorsel | Kadınların zaman denemesi |
Gümüş | 1998 Valkenburg | Leontien van Moorsel | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 1999 Verona | Leontien van Moorsel | Kadınların zaman denemesi |
Gümüş | 2000 Plouay | Chantal Beltman | Kadınlar yol yarışı |
Bronz | 2000 Plouay | Bertine Spijkerman | Kadınların genç yaşta deneme süresi |
Gümüş | 2001 Lizbon | Niels Scheuneman | Erkekler genç yol yarışı |
Gümüş | 2001 Lizbon | Pleuni Möhlmann | Kadınlar genç yol yarışı |
Bronz | 2001 Lizbon | Niels Scheuneman | Erkekler genç süreli deneme |
Altın | 2002 Limburg | Suzanne de Goede | Kadınlar genç yol yarışı |
Altın | 2003 Hamilton | Kai Reus | Erkekler genç yol yarışı |
Altın | 2003 Hamilton | Loes İşaretleyici | Kadınlar genç yol yarışı |
Gümüş | 2003 Hamilton | Mirjam Melchers | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 2003 Hamilton | Niels Scheuneman | 23 yaş altı erkekler zamana karşı deneme |
Gümüş | 2003 Hamilton | Loes İşaretleyici | Kadınların genç yaşta deneme süresi |
Bronz | 2003 Hamilton | Thomas Dekker | 23 yaş altı erkekler yol yarışı |
Bronz | 2003 Hamilton | Iris Slappendel | Kadınların genç yaşta deneme süresi |
Altın | 2004 Verona | Marianne Vos | Kadınlar genç yol yarışı |
Gümüş | 2004 Verona | Thomas Dekker | 23 yaş altı erkekler yol yarışı |
Gümüş | 2004 Verona | Thomas Dekker | 23 yaş altı erkekler zamana karşı deneme |
Bronz | 2004 Verona | Ellen van Dijk | Kadınlar genç yol yarışı |
Gümüş | 2005 Salzburg | Marianne Vos | Kadınlar genç yol yarışı |
Altın | 2006 Salzburg | Marianne Vos | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 2007 Stuttgart | Lars Boom | 23 yaş altı erkekler zamana karşı deneme |
Gümüş | 2007 Stuttgart | Marianne Vos | Kadınlar yol yarışı |
Bronz | 2007 Stuttgart | Stef Clement | Erkekler zaman denemesi |
Gümüş | 2008 Varese | Marianne Vos | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 2009 Mendrisio | Marianne Vos | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 2010 Geelong ve Melbourne | Marianne Vos | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 2011 Kopenhag | Marianne Vos | Kadınlar yol yarışı |
Bronz | 2011 Kopenhag | Steven Lammertink | Erkekler genç yol yarışı |
Altın | 2012 Valkenburg | Marianne Vos | Kadınlar yol yarışı |
Bronz | 2012 Valkenburg | AA İçecek–leontien.nl Chantal Blaak (NED) Lucinda Markası (NED) Jessie Daams (BEL) Sharon Kanunları (GBR) Emma Pooley (GBR) Kirsten Vahşi (NED) | Kadın takım zaman denemesi |
Bronz | 2012 Valkenburg | Demi De Jong | Kadınların genç yaşta deneme süresi |
Altın | 2013 Toskana | Ellen van Dijk | Kadınların zaman denemesi |
Altın | 2013 Toskana | Mathieu van der Poel | Erkekler genç yol yarışı |
Altın | 2013 Toskana | Marianne Vos | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 2013 Toskana | Rabobank-Liv Giant Lucinda Markası (NED) Thalita de Jong (NED) Pauline Ferrand-Prévot (FRA) Roxane Knetemann (NED) Annemiek van Vleuten (NED) Marianne Vos (NED) | Kadın takım zaman denemesi |
Bronz | 2014 Ponferrada | Tom Dumoulin | Erkekler zaman denemesi |
Bronz | 2014 Ponferrada | Peter Lenderink | Erkekler genç yol yarışı |
Gümüş | 2015 Richmond | Boels-Dolmans Lizzie Armitstead (GBR) Chantal Blaak (NED) Christine Majerus (LÜKS) Katarzyna Pawłowska (POL) Evelyn Stevens (Amerika Birleşik Devletleri) Ellen van Dijk (NED) | Kadın takım zaman denemesi |
Bronz | 2015 Richmond | Rabo – Liv Lucinda Markası (NED) Thalita de Jong (NED) Shara Gillow (AUS) Roxane Knetemann (NED) Katarzyna Niewiadoma (POL) Anna van der Breggen (NED) | Kadın takım zaman denemesi |
Gümüş | 2015 Richmond | Anna van der Breggen | Kadınların zaman denemesi |
Gümüş | 2015 Richmond | Anna van der Breggen | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 2016 Doha | Boels-Dolmans Ellen van Dijk (NED) Chantal Blaak (NED) Karol-Ann Canuel (YAPABİLMEK) Lizzie Deignan (GBR) Christine Majerus (LÜKS) Evelyn Stevens (Amerika Birleşik Devletleri) | Kadın takım zaman denemesi |
Altın | 2016 Doha | Karlijn Swinkels | Kadınların genç yaşta deneme süresi |
Gümüş | 2016 Doha | Ellen van Dijk | Kadınların zaman denemesi |
Gümüş | 2016 Doha | Kirsten Vahşi | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 2017 Bergen | Sunweb Ekibi Lucinda Markası (NED) Leah Kirchmann (YAPABİLMEK) Floortje Mackaij (NED) Coryn Rivera (Amerika Birleşik Devletleri) Sabrina Stultiens (NED) Ellen van Dijk (NED)
| Kadın takım zaman denemesi |
Altın | 2017 Bergen | Annemiek van Vleuten | Kadınların zaman denemesi |
Altın | 2017 Bergen | Tom Dumoulin | Erkekler zaman denemesi |
Altın | 2017 Bergen | Chantal Blaak | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 2017 Bergen | Boels-Dolmans Chantal Blaak (NED) Karol-Ann Canuel (YAPABİLMEK) Megan Guarnier (Amerika Birleşik Devletleri) Christine Majerus (LÜKS) Amy Pieters (NED) Anna van der Breggen (NED) | Kadın takım zaman denemesi |
Gümüş | 2017 Bergen | Anna van der Breggen | Kadınların zaman denemesi |
Altın | 2018 İnnsbruck | Annemiek van Vleuten | Kadınların zaman denemesi |
Altın | 2018 İnnsbruck | Anna van der Breggen | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 2018 İnnsbruck | Rozemarijn Ammerlaan | Kadınların genç yaşta deneme süresi |
Gümüş | 2018 İnnsbruck | Tom Dumoulin | Erkekler zaman denemesi |
Gümüş | 2018 İnnsbruck | Anna van der Breggen | Kadınların zaman denemesi |
Gümüş | 2018 İnnsbruck | Boels-Dolmans Chantal Blaak (NED) Karol-Ann Canuel (YAPABİLMEK) Amalie Dideriksen (DEN) Christine Majerus (LÜKS) Amy Pieters (NED) Anna van der Breggen (NED) | Kadın takım zaman denemesi |
Bronz | 2018 İnnsbruck | Sunweb Ekibi Lucinda Markası (NED) Ellen van Dijk (NED) Leah Kirchmann (YAPABİLMEK) Liane Lippert (GER) Pernille Mathiesen (DEN) Coryn Rivera (Amerika Birleşik Devletleri) | Kadın takım zaman denemesi |
Bronz | 2018 İnnsbruck | Ellen van Dijk | Kadınların zaman denemesi |
Altın | 2019 Yorkshire | | Karışık takım bayrakları |
Gümüş | 2019 Yorkshire | Shirin van Anrooij | Kadınların genç yaşta deneme süresi |
Gümüş | 2019 Yorkshire | Enzo Leijnse | Erkekler genç süreli deneme |
Gümüş | 2019 Yorkshire | Anna van der Breggen | Kadınların zaman denemesi |
Bronz | 2019 Yorkshire | Annemiek van Vleuten | Kadınların zaman denemesi |
Bronz | 2019 Yorkshire | Lieke Nooijen | Genç Kadınlar yol yarışı |
Altın | 2019 Yorkshire | Annemiek van Vleuten | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 2019 Yorkshire | Anna van der Breggen | Kadınlar yol yarışı |
Altın | 2020 Imola | Anna van der Breggen | Kadınların zaman denemesi |
Altın | 2020 Imola | Anna van der Breggen | Kadınlar yol yarışı |
Gümüş | 2020 Imola | Annemiek van Vleuten | Kadınlar yol yarışı |
Bronz | 2020 Imola | Ellen van Dijk | Kadınların zaman denemesi |