2008 Yaz Olimpiyatları'nda masa tenisi - Tek kadınlar - Table tennis at the 2008 Summer Olympics – Womens singles
Masa tenisi - Tek Bayanlar XXIX Olimpiyat Oyunları'nda | |
---|---|
Yer | Pekin Üniversitesi Spor Salonu |
Tarih | 18 Ağustos - 22 Ağustos 2008 |
Rakipler | 78 42 ulustan |
Masa Tenisi -de 2008 Yaz Olimpiyatları | ||
---|---|---|
Bekarlar | erkekler | KADIN |
Takımlar | erkekler | KADIN |
tek kadınlar masa tenisi etkinliği masa tenisi programı -de 2008 Yaz Olimpiyatları ve yer aldı Pekin Üniversitesi Spor Salonu. Turnuva, 22 Ağustos'ta finalle 18 Ağustos'ta başladı.
Kadınlar tekli yarışmasına 42 ülkeden 78 sporcu katıldı. Turnuva bir tek eleme turnuvası Birlikte üçüncü sıradaki playoff kaybeden iki yarı finalist arasında oynadı. Turnuvadaki en iyi 16 tohum üçüncü tura veda etti. 17 ila 32 numaralı tohumlar ikinci tura güle güle, 33 ila 50 numaralı tohumlar ilk tura güle güle, 51 ila 78 numaralı tohumlar ön turda itiraz etti.
Madalya kazananlar
Altın | Zhang Yining Çin |
Gümüş | Wang Nan Çin |
Bronz | Guo Yue Çin |
Yarışma programı
18 Ağustos Pazartesi
Başlangıç saati | Bitiş zamanı | Etkinlik | Yuvarlak |
---|---|---|---|
9:00 | 12:45 | Tek kadınlar | Ön tur |
19 Ağustos Salı
Başlangıç saati | Bitiş zamanı | Etkinlik | Yuvarlak |
---|---|---|---|
13:00 | 16:00 | Tek kadınlar | İlk tur |
14:30 | 15:15 | Tek kadınlar | İlk tur |
18:00 | 18:45 | Tek kadınlar | İlk tur |
19:30 | 20:15 | Tek kadınlar | İlk tur |
21:00 | 22:00 | Tek kadınlar | İkinci tur |
20 Ağustos Çarşamba
Başlangıç saati | Bitiş zamanı | Etkinlik | Yuvarlak |
---|---|---|---|
10:00 | 11:00 | Tek kadınlar | İkinci tur |
12:00 | 13:00 | Tek kadınlar | İkinci tur |
13:00 | 14:00 | Tek kadınlar | İkinci tur |
15:00 | 16:00 | Tek kadınlar | Üçüncü tur |
18:00 | 19:00 | Tek kadınlar | Üçüncü tur |
20:00 | 21:00 | Tek kadınlar | Üçüncü tur |
21:00 | 22:00 | Tek kadınlar | Üçüncü tur |
21 Ağustos Perşembe
Başlangıç saati | Bitiş zamanı | Etkinlik | Yuvarlak |
---|---|---|---|
10:00 | 11:00 | Tek kadınlar | Dördüncü tur |
11:00 | 12:00 | Tek kadınlar | Dördüncü tur |
18:00 | 19:00 | Tek kadınlar | Çeyrek final |
19:00 | 20:00 | Tek kadınlar | Çeyrek final |
22 Ağustos Cuma
Başlangıç saati | Bitiş zamanı | Etkinlik | Yuvarlak |
---|---|---|---|
10:00 | 11:00 | Tek kadınlar | Yarı final |
11:00 | 12:00 | Tek kadınlar | Yarı final |
19:30 | 20:30 | Tek kadınlar | Bronz madalya |
20:30 | 21:30 | Tek Bayanlar | Altın madalya |
Tohumlar
|
|
Turnuva grubu
Ön turlar
Final turları
Dördüncü tur | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Altın madalya maçı | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Zhang Yining (CHN ) | 11 | 11 | 11 | 9 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Ai Fukuhara (JPN ) | 5 | 2 | 5 | 11 | 8 | 1 | Zhang Yining (CHN ) | 13 | 12 | 14 | 12 | 13 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Li Jie (NED ) | 11 | 11 | 7 | 5 | 4 | 6 | Feng Tianwei (GÜNAH ) | 11 | 14 | 12 | 10 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Feng Tianwei (GÜNAH ) | 7 | 13 | 11 | 11 | 11 | 1 | Zhang Yining (CHN ) | 9 | 11 | 12 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Kim Kyung-Ah (KOR ) | 9 | 11 | 8 | 12 | 11 | 9 | 5 | 4 | Li Jiawei (GÜNAH ) | 11 | 8 | 10 | 8 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||
14 | Wang Chen (Amerika Birleşik Devletleri ) | 11 | 9 | 11 | 10 | 6 | 11 | 11 | 14 | Wang Chen (Amerika Birleşik Devletleri ) | 13 | 6 | 10 | 15 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
10 | Lin Ling (HKG ) | 11 | 12 | 12 | 8 | 11 | 9 | 11 | 4 | Li Jiawei (GÜNAH ) | 15 | 11 | 12 | 13 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
4 | Li Jiawei (GÜNAH ) | 4 | 14 | 10 | 11 | 5 | 11 | 13 | 1 | Zhang Yining (CHN ) | 8 | 13 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
3 | Wang Nan (CHN ) | 11 | 11 | 9 | 11 | 11 | 11 | 3 | Wang Nan (CHN ) | 11 | 11 | 8 | 8 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||
15 | Park Mi-Young (KOR ) | 7 | 7 | 11 | 6 | 13 | 5 | 3 | Wang Nan (CHN ) | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||
Li Qiangbing (AUT ) | 9 | 11 | 11 | 2 | 9 | 11 | 3 | 7 | Tie Ya Na (HKG ) | 5 | 4 | 13 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tie Ya Na (HKG ) | 11 | 9 | 2 | 11 | 11 | 8 | 11 | 3 | Wang Nan (CHN ) | 3 | 11 | 4 | 11 | 11 | 11 | Bronz madalya maçı | ||||||||||||||||||||||||||
Wu Xue (DOM ) | 12 | 11 | 6 | 11 | 8 | 12 | 11 | 2 | Guo Yue (CHN ) | 11 | 8 | 11 | 7 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||
Gao Jun (Amerika Birleşik Devletleri ) | 10 | 8 | 11 | 3 | 11 | 14 | 9 | Wu Xue (DOM ) | 5 | 14 | 11 | 5 | 4 | Li Jiawei (GÜNAH ) | 6 | 12 | 11 | 11 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||||
11 | Li Jiao (NED ) | 2 | 6 | 3 | 11 | 2 | Guo Yue (CHN ) | 11 | 16 | 13 | 11 | 2 | Guo Yue (CHN ) | 11 | 14 | 9 | 7 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||
2 | Guo Yue (CHN ) | 11 | 11 | 11 | 13 |